415089190299574
top of page
מסלול ההדרכה בגוף

שאלות ותשובות

 

 

?מה זה חיבור להדרכה פנימית

הדרכה פנימית היא הידע הרב שנמצא בכל אחד ואחת מאתנו לגבי כל מה שחשוב לנו: מדוע אתגר מסוים קיים בחיינו, מהו השינוי הנכון לנו, איך להגיב לחברות שאכזבה, איך להתמודד עם מצב מאתגר בעבודה, איך לעודד ילד מתקשה או כל נושא אחר שמעסיק אותנו.
דווקא בעידן בו הנגישות להפצת ידע ולקבלה שלו היא קלה, הוראות עשה ואל תעשה שאינן בהכרח מתאימות לנו וידע כוזב או חלקי, הופכים לתופעה נפוצה כמעט בכל תחום, יכול להיווצר בלבול והקול הפנימי שלנו, שבאמת יודע מה טוב לנו, ילך לאיבוד בהמולה הכללית הזורמת מכל עבר. המטרה של סדנאות connection - חיבור להדרכה הפנימית ושל המפגשים האישיים היא להנגיש את הקול הזה ולהגיע לשקט המאפשר לזהות את הידע הייחודי שלנו. ידע שהוא הרבה מעבר לאינטואיציה ולהיגיון הרגיל שלנו: זהו ידע נשמתי.
התהליך בסדנאות ובמפגשים האישיים מאפשר לפתח בטחון בקול הזה וכך לחוות את עצמנו יותר ויותר כמקור ידע הכי מהימן של עצמנו.
החיבור להדרכה הפנימית הוא המומחיות החדשה. הוא הידיעה שלנו את עצמנו כמקור של הרבה תחומים בחיינו ולא כתוצאה שלהם. חיבור להדרכה, לנשמה, הוא חיבור לידע הכי גבוה שלנו. 

באילו מצבים יכול לעזור connection-חיבור להדרכה פנימית?

במצבים בהם אנחנו מתלבטים בין כמה אפשרויות ורוצים לדעת מהו השינוי הנכון לנו.

בתקופות מעבר או משבר כאשר אנחנו מרגישות חוסר בטחון, בלבול, או פחד

כאשר אנחנו מחפשים כלים להתמודד עם מתח, חרדה ולחץ הנובעים מקריירה ועבודה, חוויות טראומטיות, מערכות יחסים ובריאות פיזית.

כאשר אנחנו רוצות לקבל הבנות גבוהות ורחבות לגבי מה שקורה לנו: מדוע אתגר מסוים קיים בחיינו.  

חיבור להדרכה פנימית מאפשר למצוא את האומץ לאחר רגעי פחד, את הבהירות לאחר הבלבול. ידיעה מתוך הנשמה מאפשרת לנו לפעול בבהירות, בביטחון ובשקט גם כאשר יש רעש מסביב והמציאות משתנה תדיר.

האם כל אחד יכול להתחבר להדרכה פנימית?

כן. זו יכולת הטמונה בכולנו. צריך רק רצון, כוונה ופתיחות לתהליך.

כניסה לשקט ופינוי המרחב הפנימי שלנו מאפשר חיבור לחלק בתוכנו שנוכח עמנו כל הזמן: ההדרכה הפנימית שלנו, הנשמה.

איך נדע מתי התשובה באה מהנפש ומתי מההדרכה, הנשמה?

לשתי התשובות יש איכויות שונות. תשובה מהנפש משאירה אותנו במגרש של הבעיה. לעתים היא מפותלת ומתפתלת בתוך שבילים של אפשרויות ופרשנויות. היא משאירה אותנו בדרמה של הכאן ועכשיו ולא רואה רחב את המגמה, את השיעור, את המהות. תשובה מהנשמה מביאה אותנו אל השער. היא פותחת לנו את השער למי שאנחנו באמת: נשמות, אור בלבוש פיזי. היא פותחת את השער לאמת שלנו. במקום הזה יש שקט, אמונה עצמית. ידיעה שאני במרכז והעולם בא אלי ולא להפך. אני כל העולם. כל העולם בתוכי ואני בתוך העולם. אין נפרדות. החיים לא קורים לי, החיים הם אני. יש שקט, יש ראייה מפוכחת של העצמי כאור, יש התעוררות.

מה ההבדל בין תקשור לבין חיבור להדרכה הפנימית?

בסדנאות לומדים קשר, חיבור לנשמה. תקשור הנו חיבור עם ישות מחוץ לאדם. הנשמה היא חלק באדם, התבונה הגבוהה

שבתוכו, החלק הכי גבוה שלו ולא משהו מחוצה לו, מממד אחר. הנשמה נוכחת כאן היום יותר מתמיד.

 

הנשמה לא חיצונית לי היא איתי אז למה אני פונה אליה?

מודעות לכל שלב וממד בו אנו נמצאים מאפשרת לנו להבין להתקדם להתפתח. גם ממד הנשמה דורש את החיבור שלנו אליו את המודעות והראייה שלנו כדי להיות קיים בתוכנו, אחרת הוא נשאר עלום ומפעיל אותנו על במת החיים מאחורי הקלעים.  זה חלק מתופעת הקטבים בה אנו חיים- כדי לראות את האחד אני צריכה להיות לרגע שניים זה ההבדל בין להזדהות - להיות אחד עם ובין לזהות - להיות  שניים כדי לחזור לאחד ממקום אחר. 

איך נדע שהמסר בא מההדרכה הפנימית שלנו ולא מהשפעה חיצונית?

השפעה חיצונית, הבאה ככוח שמופעל על התודעה שלנו לשם מטרות מפעיל הכוח, מוכרת לנו מפרסומות שעובדות על המודע ועל התת-מודע. ההדרכה הפנימית לעומת זאת, מזמינה ומעוררת השראה. היא גשר המוביל לאמת שלנו, לחלק המיוחד שהוא אנחנו, שאין שני לו. היא לא משאירה אותנו בגדה של האחר.

פקפוק וספק הם חלק טבעי מהתהליך. הם מאפשרים לנו להכיר את ההבדלים בין מצבי תודעה שונים. הם נובעים מהחוויה ארוכת השנים שהכוח נמצא מחוץ לנו, לא אתנו. כאשר אנחנו מאוחדים עם עצמנו גוף, נפש, רוח, נשמה, יש לנו בחירה.

 

האם נכון לומר שהנשמה היא החלק הגבוה של הנפש?

לא. הנשמה היא האור שמאיר את הנפש, האור הדולק בתוכנו. היא גרעין האמת. יש בה את כל הידע שיחידת החיים הזו ספגה

אל תוכה. החיבור אל האור מאפשר את התנהלות הנפש מתוך אור, הוא מאיר אותנו מבפנים, אחרת ההתנהלות היא בחשכה.

 

האם אנו חיים בעידן שבו התודעה הקולקטיבית מאפשרת ליותר ויותר אנשים לראות את המהות האמתית שלהם?

כן. התודעה הקולקטיבית שלנו התפתחה בצורה כזו שהיא יותר ויותר יכולה להכיר את המהות האמתית שלה: חיבור בין שמים לבין ארץ. 'ויתהלכו השמים על הארץ'. (מתוך שיחות עם הנשמה). המהות האמתית שלנו היא הבאת אור שמים אל האדמה. אנו חיים בעידן המאפשר לעשות זאת: לחבר בין רגליים לבין שמים. אור שמים הוא ידע. הוא קיים בכל אחדת מאתנו. התודעה הקולקטיבית מתפתחת ומתרחבת. החלק הגבוה של כל אחדת מכן משגר מעלה עיגול של אור שמיידע ומתיידע במסקנות ובידע חדש וכך גדל ומגדיל כוח.

bottom of page